Takip -1

  Eğer network marketing ticaret sistemini golf oyunuyla kıyaslarsak, bundan önce bahsettiğimiz dersler tam olarak golf sopasını topa vurmak için hazırlanmak aşaması gibidir. Şimdi sopayı kaldırmışız ve topa yakınlaştırmışız. Eğer güçlü ve de kontrollü şekilde topa vurmazsak, top yerden kalkıp hedefe ulaşmayacaktır ve olduğu yerde kalacaktır. 

Ama eğer topa güçlü ve de kontrollü vuruş yapar ve ileriye doğru itersek, top istediğimiz ve amaçladığımız yere gidecektir.  Takip etmek meselesi aynı topa vuruş gibidir. Yani, işin %50′si bu aşamada gerçekleşir.

Sizin işe davet edip sunum ya da seminere katılmasını sağladığınız arkadaşlarınıza takibiniz olmazsa, arkadaşlarınızdan hiçbirisi sisteme girmez ve bir kez de olsun denemek istemezler. Sizin göreviniz arkadaşlarınızı hazırlamak, onların kararlarını takip etmek ve geleceği onlara hissettikleri şekilde çizmek ve bu ticaretin kazançlı olduğunu onlara kabul ettirmektir.  Bu sistem siz ve yahut üst kademede olan kişiler tarafından arkadaşlarınıza tanıtıldıktan sonra onları arayın network marketing sistemini bir kez daha hatırlatarak, araştırma ve kararlarının sonucunu sorunuz. Siz bir demiri ateşte kızartmışsınız ve şimdi örs üzerinde dövmek zamanı gelmiştir. Arkadaşınızdan sorusu olup olmadığını sorun ve eğer bir konu varsa izah ediniz ve yanıtlayınız.  Takip etmek aşaması yakın ve telefon temasıyla da olur. Siz her iki yaklaşımda da bu ticarete olan  güveninizi ona bildirmelisiniz. Onlara bahane zemini tanımadan ve fırsatı vermeden konuyu takip ediniz. Arkadaşınıza söyleyiniz ki bu aramalarda size hiçbir zahmet yoktur ve eğer konudan vazgeçse bile hiç rahatsız olmayacaksınızdır. Bu aşamadan sonra dostlarınız arayıp soru sormaya başlayacaklar. Bazı doğru neden ve bazen sebepsiz nedenlerle size karşı gelip ve network marketing ticaretini olumsuz tanıyacaklar. Bu dönemde size daima olumsuz dalgalar yönlendirecekler. Siz sinirlenmeden, soğumadan, üzülmeden ve tam soğukkanlılıkla onlara yine yol gösteriniz ve mantıksal cevap ve yorumlarla ikna etmeye çalışınız.

Hiçbir zaman dostlarınızın karşısında cephe tutmayınız ve onların söz ve eleştirileriyle sinirlenmeyiniz. Bu dönemde feel-felt-found sisteminden yararlanınız. Eğer arkadaşınızın sorunu başka kişileri bulmak ve yahut 1000 kişilik bir ağın oluşmasını mümkün olmayan olay sanıyorsa, yine aynı feel-felt-found metodundan yararlanınız. Ona doğru bir konuya değindiğini söyleyiniz. Aynı onun gibi sizde ilk etapta öyle düşündüğünüzü açıklayınız. Ona nasıl yukarıda olan kişilerin yardım ve kılavuzluğuyla sizin başarıya ulaştığınızı açıklayınız. Ona bir saatlik toplantılar yaptığınızdan ve tanıdıklarınızı davet ettimelerinden bahsedip, sizin gördüğünüz işlerin aynısını onunda görebileceğinden konuşunuz. Ona sistemi, çalışma ve alıştırma yapmakla öğreneceğini ve başarıya ulaşacağını açıklayınız.


Yorumlar - Yorum Yaz