Alıştırma -1*Bir gecelik başarı, onbeş yıllık çabanın sonucudur.*

Her kişi network marketing ticaretini bir süre için tanımalı ve öğretim sınıflarında bulunmalıdır. Eğitim almadan ve alıştırma yapmadan mlm ticaret sistemi olumlu sonucu vermez. Sistemi tanıttığınızda arkadaşlarınızı toplantılara davet etmeli ve daha fazla bilgilendirmelisinizdir. Herkes eğitimlerini gördükten sonra başka kişilere sunum ve tanıtım yapabilir. Bazı arkadaşlar hemen işe başlayıp ve kendilerine alt kol yapmak için acele ederler ve onların işlerini kolaylaştırmak için ilk ürün alış işini de kendileri yaparlar. Bu iş biraz acelecilikten gelir ve dostlarının kararına şüpheyle bakmalarına neden olur. Bu kesinlikle doğru bir yol değildir. Eğer kişi satın almak isterse kendisinin yanında bu işi yapınız. Kişi kendi gözüyle siparişinin tamamlandığını görürse hem kendini kutlayacak ve hem kararıyla övünecektir. Arkadaşlarınıza sisteme girmek için hiç borç vermeyiniz. NM sistemi alt kollarında bulunan kişiler arasında her türlü mali bağlantıların oluşumunu sakıncalı bilir ve yasaklar. Bu aşamaları bitirdikten sonra, siz çok kolaylıkla ancak zaman zarfında çoklu kişileri bu ticarete çekebileceksiniz. Bu dönemden sonra sizin işiniz kişileri bulup eklemek değil, belki grubunuzda olanlara bilgi vermek ve eğitmektir. Unutmamalısınız ki, tekçe öğretmek ve alıştırmak, sizin tarafınızdan oluşan toplumu geliştirecektir. Eğitim ve öğretim olmaksızın dostlarınızı kaybedebilecek ve onların sisteme girmek neden ve meraklarını renksiz bırakacaksınız.  Bu ticaretin uygun hareket yolu değildir.
Sizin bir lider olarak bundan sonra işiniz aşağıdakiler olacaktır:
Grubunuzda olan kişilerle ilgilenmek ve onlara gereken bilgileri aktarmak ve gerekli alıştırmaları sürdürmek.
  Onlara gereken enerjiyi vermek ve meraklarını her zaman canlı tutmak. Bunu unutmayınız ki siz bir lider olarak bilgi edinmeyi ve aynı zamanda bilgi vermeyi kesmemelisiniz. En büyük yanlışlığınız o zaman olacaktır. Her hafta düzenli network marketing hakkında kitaplar okumanız,  video ve cd ler izlemeniz gerecektir. Bu iş sizi yanlışlıklardan korur ve aynı zamanda konuyu kafanızın derinliğine işletir.

Dikkat ediniz ki bu ticaret sistemi, yeni metotlarla hazırlanmış ve diğer sistemlerden farklıdır. Nitekim, futbol stratejileri yüzmeye yaramaz, bu sistemin stratejileri de eski ve klasik ticaret sistemiyle uyuşamaz. Aynı durum söz konusudur. Bu konuları her kişi en azından kendi grubunda olan iki kişiye aktarırsa, çok yarar sağlamış olacaktır. Elbette, üst kademede olanlardan da faydalanabilirsiniz. Eğer aranız üst kademedekilerden fazla olursa, mesela, liderinizle sizin aranızda 20 kişi varsa mutlaka etkileme ve etkilenme oranı çok az olacaktır. Bu nedenle her zaman lider olduğunuzda, en fazla 10 kişiyi şemsiyeniz altına alınız. Diğer yanlışlığınız, fazla kişileri toplumunuza katmakla doğacaktır. Siz daha fazla kazanç sağlamanız için belki yenilerini düşünecek ve fazla şahısları toplumunuz ve grubunuza eklemek isteyeceksinizdir. Bu düşünce yanlıştır ve siz tam zamanı ve ilgilenmeyi onlar için yapamayacaksınız. Arkadaşınızı bu inanca vardırmalısınız ki, onun kar elde etmesi, sizin kar etmeniz demektir. Bu nedenle, sizin çaba göstermenizin nedeni mutlaka ikinizin de çabucak kar elde etmeniz demektir. Tabi ki, arkadaşlarınız aynı düşünceye varıp guruba yeni kişiler eklemek isteyecekler ve bu sistemin yanlış gelişmesine ve sizin yararınıza olmayacaktır. Onları bu işten alıkoyunuz. İlk önce onlara sistemi öğretiniz ve sonra büyümeye izin veriniz. Gurubunuza bunu anlatmalısınız ki, eski metotlar ve stratejiler işe yaramayacaklar ve faydalı olmaları yerine, zarar verici olacaklardır. Önceden yüzme ve futbol sistemini anlattığımız gibi aynı konuyu onlara anlatınız.

Yorumlar - Yorum Yaz