N. Marketing Nedir?


Merhaba, hayatınız için önemli bir adım attığınızın farkında olmalısınız. :) Bu ve bundan sonraki adımlarınızda sürekli yanınıda olacağız. 

Sitemizde yer alan yazı ve dosyalar Gano Excel, Network Akademi ve diğer internet kaynaklarıyla Şenol Zehir, Beyaz yayınları vb. yayınlardan derlenmiştir. İlgililerine, sizler ve NETWORK MARKETİNG SEVDALILARI adına teşekkür ederim.

Doğrudan satışın geliştirilmiş bir türü olarak bilinen Network Marketing uzmanlar tarafından yüzyılın ticaret sistemi olarak görülmektedir. Başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi, çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi ve tüm katılımcılarına eşit fırsat sunması özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu sistemi doğrudan satıştan ayıran en önemli özellik ise, emek verenlerine gerçek zenginlik imkanını sunmasıdır.

Network Marketing; geleneksel pazarlama alışkanlıklarımızı değiştiren, yeni nesil alışveriş sistemlerimizden biridir. Doğrudan satışı hedef alır. Çok katlı pazarlamayı doğrudan satıştan ayıran özelliklerden birisi çalışanların, iki farklı faaliyet sonucunda kazanç elde edebilmeleridir. Bunlardan birincisi, kişisel olarak yaptıkları satışlardan doğan kazanç; diğeri de, uygulanan marketing plana göre oluşturmuş oldukları ekiplerinin satışlarından doğan kazançtır.

İşte gerçek zenginlik imkânını sunan kazanç da bu ikinci kazanç türüdür. Kurulan organisazyonun büyüklüğü ve yapılan satış ciroları bu işte gerçek emekliliği ve zenginliği sağlamaktadır. Bu nedenle çok katlı pazarlama, kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansını sunmaktadır.

Network Marketing, bir kişinin %100 çabası yerine, yüz kişinin %1 çabası ile yüksek verim elde etmektir.

Network marketingin bir diğer adı da MLM olarak bilinmekte. MLM ( Multi Level Marketing) çok katlı pazarlama anlamına gelmektedir. Yani sadece kendi alışverişlerinizden değil oluşturduğunuz diğer müşterilerin alışverişlerinden de kazanç elde etme imkanına sahip olmuş oluyorsunuz. Onun için insanlar bu ürünleri birbirlerine tavsiye ederek işini büyütüyorlar ve para kazanıyorlar bunun için de network firmaları reklam vermek zorunda kalmıyorlar. Bu işle uğraşan insanlar eğer zamanla pes edip bırakmazlarsa ikna kabiliyetlerini ilerletiyor. Network marketing sistemleri aynı zamanda kişisel gelişime de katkıda bulunmuş oluyor.


Yorumlar - Yorum Yaz